Tuorein sisältö

Pate Mustajärvi ehdottaa keikoilleen videokuvauskieltoa

Tänään klo 01.10 | Luettu: 232 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Pate Mustajärvi ehdottaa ainakin istumakeikoilleen videokuvauskieltoa. Kuvaaminen häiritsee kanssakuulijoita, se on aivan varma. Asiasta tulee myös artistille asti kitkerää palautetta.

"Sovittaisko nyt kaikki yhdessä, että vastedes ainakaan konserteissa, joissa on istumakatsomo ei videokuvata? Tähän on parikin hyvää syytä. Ensiksikin se häiritsee muita katsojia ja kuulijoita. Koeta siinä nauttia konsertista, jos näköesteenä on toisen puhelin ja kirkkaana hehkuva näyttö. Siitä muuten tulee meille säännöllisesti harmitteluja. Sitä paitsi kun me artistit nähdään rutkasti vaivaa ja käytetään aikaa ja riihikuivaa siihen, että konsertti kuulostaisi äänentoistollisesti mahdollisimman hyvältä, niin puhelimella tallennettuna ja netissä julkaistuna se ei todellakaan kuulosta hyvältä".

Pate kuuluttaa takaisin vanhan hyvän ajan keikkakäytäntöjä - silloin kun ihan vain keskityimme kuuntelemaan musiikkia.

"Että miten on, tehdäänkö diili? Me soitetaan ja lauletaan teille, ja te keskitytte nauttimaan meidän konsertista niin kuin vanhaan hyvään aikaan oli tapana. Oisko se jee".






V2.fi | J.A. Kaunisto
< Isac Elliot uransa n...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova