Tuorein sisältö

Taru sormusten herrasta: Mahtisormukset värväsi Stranger Thingsin "Sauronin"

07.03.2025 klo 19.10 | Luettu: 458 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen


Taru sormusten herrasta: Mahtisormukset etenee 3. kaudelle. Mukaan on liittynyt Jamie Campbell Bower, joka näyttelee uutta tärkeää hahmoa. Hahmosta ei kerrota virallisesti mitään, mutta sisäpiirilähteiden mukaan kyseessä on komea ja ylhäinen ritari, jolla saattaa olla vipinää Galadriel-haltian kanssa. Hahmon työnimi on Arlen.

1. kaudella Galadriel silmäili Halbrand-miekkosta, joka paljastui pimeyden ruhtinaaksi Sauroniksi. Sauronia näyttelee Charlie Vickers ja Galadrielia Morfydd Clark.

Bower on näytellyt Sauronia vastaavia hahmoja Stranger Things -sarjassa ja Harry Potter -elokuvissa, joten ehkä hän pysyy sankarina tällä kertaa. Bower on myös kertonut, ettei hän halua näytellä roistoja vähään aikaan terapeuttisista syistä.

Bowerin Stranger Things -hahmo Vecna on 4. kauden yliluonnollinen pääpahis, joka palaa viidennellä ja viimeisellä kaudella. Potter-saagassa hän on yksi monista Gellert Grindelwaldin eli Voldemortia edeltäneen pimeän velhon näyttelijöistä. Kuva on elokuvasta Ihmeotukset: Grindelwaldin rikokset.

Mahtisormuksiin on liittynyt myös Eddie Marsan, joka tunnetaan mm. Ray Donovan -sarjasta. Hahmon työnimi on Dromm ja hahmon näyttelijältä vaaditaan skottiaksentin hallitsemista, joten hahmo lienee kääpiö.

Lähde: Deadline

V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Tyttökullat oli jo v... Harry Potter -tv-sar... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova