Tuorein sisältö

Vain Dave Bautista jaksaa vastustaa avaruusolentoja Dreadnought-trillerissä

Tänään klo 19.20 | Luettu: 219 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen


Dave Bautista on kiinnitetty elokuvaan Dreadnought ("taistelulaiva"), joka on dystooppinen scifijännäri. Bautistan hahmo Max on traumatisoitunut menetettyään vaimonsa ja useimmat lajitoverinsa avaruusolennoille, mutta tytärtään hän aikoo puolustaa.

Varhainen juonikuvaus tarjoaa kohtalaisen kattavasti lisätietoja. Ilmeisesti avaruusolennot ovat haaksirikkoutuneet maapallolle, mutta ne silti pyrkivät ottamaan komennon. Niiden levittämä kulkutauti on vaatinut lukuisia ihmishenkiä. Avaruusolentojen armottomat "vartijat" keräävät ruumiit talteen muodonmuutosrituaalia varten, minkä ihmiskunnan rippeet sallivat yrittäessään vain selviytyä. Max sen sijaan ei aio luovuttaa tytärtään "vartijalle", joka päivystää jo lähistöllä, kun tytär on vakavasti sairas.

Ohjauksesta vastaavat Cary Murnion ja Jonathan Milott, jotka tekivät Bautistan kanssa Bushwick-jännärin (kuvassa). Tuottajien mukaan Dreadnought on Bushwickin kaltainen kustannustehokas trilleri.

Lähde: Deadline

V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< WWE Raw 10. helmikuu... Lisää Robin Hoodia: ... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova