Tuorein sisältö

Hugh Jackmanin The Death of Robin Hood värväsi Bill Skarsgårdin ja muita

Eilen klo 20.55 | Luettu: 286 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen

Eilen oli puhetta elokuvasta The Rage, jonka aiempi työnimi oli The Hood. The Rage kertoo Matthew McConaugheyn näyttelemästä miehestä, joka kapinoi aatelisia vastaan keskiajan Englannissa kuin Robin Hood mutta ilmeisesti raivokkaammin ja isomman armeijan kanssa.

Aito Robin Hood ei suostu kuolemaan, öh, vielä. Viime vuonna julkistettu elokuva The Death of Robin Hood on värvännyt uusia näyttelijöitä. Mukana ovat nyt Bill Skarsgård (Nosferatu), Murray Bartlett (The White Lotus) ja Noah Jupe (Hiljainen paikka 1 ja 2). Heidän rooleistaan ei kerrota mitään, mutta leffa kertoo noin 56-vuotiaan Robin Hoodin viimeisistä hetkistä, joten jos joku näyttelee "iloista veikkoa" niin 53-vuotias Bartlett. Skarsgård on 34 ja Jupe 19.

Robin Hoodia näyttelee Hugh Jackman. Robin on yksinäinen mies, jota painavat menneet taistelut, murhat ja muut rikokset. Kun hän päätyy haavoittuneena mystisen naisen luo, hän saa tilaisuuden sovitukseen. Mysteeridaamia näyttelee Jodie Comer (The Last Duel), tai ainakin hän on ainoa mainittu naisnäyttelijä.

Kuvaukset alkavat pian. Ohjauksesta ja käsikirjoituksesta vastaa Michael Sarnoski, jonka töitä ovat Hiljainen paikka: Päivä yksi ja Pig.

Pistetään tähän lievää raivoa Deadpool & Wolverinesta:


Lähde: Deadline

V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Cassandra 3/6: soiti... Joe Wrightin tekoäly... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova