Atlus pelaa hirsipuuta peliyhteisön kanssa
![]() |
Japanilaisjulkaisija Atlus kiusoitteli pelaajia jo aiemmin mystisellä lehtimainoksellaan, mutta yhtiön uusin teaser-mainos vetää vertoja jopa kissalle ja kuutamolle. Aiemmassa mainoksessa luvattiin jotakin tapahtuvaksi 1. elokuuta, minkä oletettiin olevan uuden pelin julkistuspäivä. Nyt kuitenkin selvisi, että vuorossa on lisää aivojumppaa.
![]() |
Shin Megami Tensei -pelisarjan uudeksi osaksi veikkailtua työn alla olevaa tuotetta mainostetaan nyt suttuisen kuvan ja hirsipuu-peliä muistuttavan sanatehtävän avulla. Nokkelimmat ovat jo ehtineet arvailemaan ylemmän sanan olevan "Eternal" (suom. ikuinen), mutta alempi sana on saanut Atlus-faneillakin sormen suuhun.
Mitä Atlus oikein on tekemässä ja onko lopputulos kaiken tämän kiusoittelun arvoinen? Sen tulemme näkemään mikäli peli ikinä Eurooppaan asti saapuu.
Lähde: Siliconera
Keskustelut (2 viestiä)
Rekisteröitynyt 20.08.2007
01.08.2008 klo 21.24
Moderaattori
Rekisteröitynyt 10.04.2007
02.08.2008 klo 00.43
Tässäpä teille ylimääräinen välilyönti, kun näytti loppuneen :)
Kiitoksia tyhjästä! Tyhjä on nyt sijoitettu tekstin sekaan oikealle kohdalleen. V2.fi:n hirsipuupeli on suunniteltu enemmän hardcore-yleisöä silmällä pitäen. Kuka tahansahan tyhjiin kohtiin kirjaimia keksii, mutta meilläpä etsitään tyhjiä kohtia kirjainten väliin!
Coledash +1 pts ;)
Kirjoita kommentti