Ensi viikolla esitellään jättikasa pelejä, mukana 2,5 vuotta valmisteltu yllätys
![]() |
Ensi viikon torstaina (tai perjantaina Suomen aikaa) järjestetään jälleen The Game Awards ja sanat "WORLD PREMIERE" tulevat tutuiksi. Tilaisuuden järjestäjän ja juontajan Geoff Keighleyn mukaan luvassa on 40-50 pelivideota ja yksi niistä on niin erityinen, että siitä piti twiitata erikseen.
"Näin juuri viimeisen version yhdestä #thegameawardsien world premierestä, jota on työstetty yhdessä pelinkehittäjän kanssa 2,5 vuotta. Meille on kunnia saada jakaa tämä maailmalle."
Myöhemmin Keighley kertoi, että pitkä kesto on johtunut osaltaan COVID-pandemiasta, koska kansainvälisten pelinkehittäjien luona ei ole voitu vierailla pariin kesään. Yleisön spekuloinnit ovat keskittyneet tällä hetkellä Breath of the Wildin jatko-osaan... olisiko Geoff poikennut Nintendon toimistolla Japanissa?
Just saw the final cut of a #thegameawards world premiere we have been working on with a developer for 2.5 years.
— Geoff Keighley (@geoffkeighley) November 28, 2021
Truly honored we are entrusted to share this work with the world.
Keskustelut (1 viestiä)
29.11.2021 klo 21.22
Kirjoita kommentti